Освіта в Україні та за кордоном

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
на кожну спеціальність так можна буде.
Думаю, на спеціальності "оператор дрону", "стрілець", "водій-механік танку" місця будуть, а не ото юристи, економісти, дипломати, ін.мови і таке ваше все.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Шкода, що йде відмова від пізньорадянського та пострадянського принципу освіти: будеш гарно вчитись у школі, здаси іспити і підеш вчитись безкоштовно у державному ВНЗ на того, кого хочеш, ще й зі стипендією, якщо і там гарно вчитись
Я може не туди читаю, але в процитованому такого не написано. Написано про те, що варіант з держзамовленням залишається і про гранти ще написано.
Мені здається, що спонсувати освіту - хороша практика для держави, але з цією системою з неіснуючим держзамовленням, яке покриває 100% видатків неможливо нікуди рухатися, треба змінити правила. Зрозуміло, що це можна імплементувати так, що грантів не буде, а держзамовлення буде закриватися виключно блатними, але ідеологічно виглядає як крок вперед з радянського, планового непрацюючого підходу
 

Гудзак

Хатуль мелумад - тварина типу кіт, що йде ланцюгом
Реєстрація
29.01.14
Місто
Першотравенськ (Січеславщина)
Телефон
Moto G9+; Moto G5+
Інженери - механіки, технологи, електрики, системотехніки... Це поголів'я теж треба знову вирощувати та добряче підгодовувати.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
на спеціальності "оператор дрону", "стрілець", "водій-механік танку" місця будуть
Це рівень ПТУ, а не вищої освіти.
не ото юристи, економісти, дипломати
в Україні немає дипломатів, а кваліфікованих юристів і економістів треба сильно пошукати.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Написано про те, що варіант з держзамовленням залишається і про гранти ще написано.
Я так розумію, що замовлення лишится на ті спеціальності, на які зараз чи в найближчому майбутньому буде треба фахівців і якнайбільше: всілякі офіцери, лікарі, інженери з будівництва доріг та будинків. А не на всі, включно з юристами, економістами, програмістами та майстрами перукарського мистецтва у Поплавського. Тобто, для держави в цілому новий варіант буде, можливо, і кращим.
А от для абітурієнта, що розглядає лише безкоштовні варіанти освіти (чи з бідности батьків, чи з бажання бути самостійним від них, чи вважаючи себе надто розумним, щоб вступати на платне) вибір значно звужується.
Щодо грантів, то їх майбутню роль в дихотомії «бюджет для ботанів — контракт для мажорів» ще треба осмислити.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Кожна сьома школа в Україні пошкоджена російськими ударами
Це спричинює відсутність доступу до освіти.


 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
В Україні забагато закладів вищої освіти і тих, хто видає диплом про вищу освіту. Зокрема, станом на 2019 рік нараховувалося півтори тисячі таких установ, і ця цифра є завеликою для України. Про це Новини.LIVE сказала голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
"Ми вже багато років говоримо про те, що в Україні справді забагато закладів вищої освіти. Тому в останні роки поступово триває процес об'єднання університетів. Чекати ніколи, зараз війна, коштів не вистачає, як і дітей, тому потрібне якнайшвидше об'єднання ЗВО та інший погляд на інфраструктуру освіти", — підкреслила Гришина. При цьому, за словами депутатки, у процесі обʼєднання ЗВО обовʼязково потрібно вести комунікацію із суспільством, ректорами та депутатами. "Має бути зрозуміла та прозора стратегія, аби кожен знав, що відбувається і куди ми йдемо. Люди не мають із новин дізнаватися, що їх університет поданий на обʼєднання. Це люди, зарплати, стрес — так робити не можна", — підсумувала Гришина.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Шкіл теж забагато.
Учора, 5 березня, Кабінет Міністрів України затвердив низку змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (постанова від 14 січня 2015 р. № 6) і формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова від 27 грудня 2017 р. № 1088). Рішення ухвалено з метою приведення цих документів у відповідність до Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік».
Постанова про внесення змін у зазначені документи застосовується з 1 січня 2024 року.
для стимулювання підвищення ефективності шкільної мережі та якості освіти заплановано не дозволяти фінансувати коштом освітньої субвенції заклади освіти з кількістю учнів менш як 45 осіб (з 1 вересня 2025 року) та менш як 60 осіб (з 1 вересня 2026 року);
до розрахунку освітньої субвенції включено тільки ті приватні школи, які виявили намір отримувати субвенцію, подали дані до програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» та налічують понад 25 учнів (крім початкових шкіл);
 

rtl

Заблокирован
Реєстрація
04.04.13
Місто
Лиманское (одесская обл. )
Телефон
prestigio 5453 , benq-siemens e-71 , siemens mt50 , сяоми 4х
В Україні забагато закладів вищої освіти і тих, хто видає диплом про вищу освіту. Зокрема, станом на 2019 рік нараховувалося півтори тисячі таких установ, і ця цифра є завеликою для України. Про це Новини.LIVE сказала голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
"Ми вже багато років говоримо про те, що в Україні справді забагато закладів вищої освіти. Тому в останні роки поступово триває процес об'єднання університетів. Чекати ніколи, зараз війна, коштів не вистачає, як і дітей, тому потрібне якнайшвидше об'єднання ЗВО та інший погляд на інфраструктуру освіти", — підкреслила Гришина. При цьому, за словами депутатки, у процесі обʼєднання ЗВО обовʼязково потрібно вести комунікацію із суспільством, ректорами та депутатами. "Має бути зрозуміла та прозора стратегія, аби кожен знав, що відбувається і куди ми йдемо. Люди не мають із новин дізнаватися, що їх університет поданий на обʼєднання. Це люди, зарплати, стрес — так робити не можна", — підсумувала Гришина.
В итоге хрен сократят а только объединят.
И толку? В Германии один вуз на 500 тысяч человек в Украине 1 вуз на 16 тысяч человек.
Post automatically merged:

...і організувати навчання в 3 зміни (пам'ятаю, що це таке) - а бомбосховище добре, як хоч на пів-зміни...
Так а нах 10 школ ,если всех учеников можно в одну школу. В моем детстве было по 25 человек в классе щас по 7-8 ( ну в 10-11 классе ) в итоге раздутый штат работников школ. ( Ну или как их щас называют,лицеи вроде )
В городах ,да ,наоборот ,надо больше школ ибо по 35 человек в классах было .
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Якась дурня, а навіщо обʼєднувати гівно з гівном - що з цього виросте? Треба підвищувати якість - тобто збільшувати вимоги і самі відпадуть, у нас же хороших внз - одиниці (до десятка). А решта просто штамповщики дипломів рівня середньої школи.
 

Гудзак

Хатуль мелумад - тварина типу кіт, що йде ланцюгом
Реєстрація
29.01.14
Місто
Першотравенськ (Січеславщина)
Телефон
Moto G9+; Moto G5+
rtl, а ти колись проводив заняття в класі з 35 учнів? Між 25 і 35 дуже велика різниця як для дітей, так і для вчителя.
Post automatically merged:

idea, отож. Ліцензування та акредитація вишів - дуже дієвий інструмент. Там теж є елементи корупції, но працює на відсів зовсім уж нахабних фабрик дипломів.
 
  • Like
Реакції: idea
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Не думаю, що щось зміниться оскільки наша влада напряму зацікавлена у "фабриках дипломів", щоб отримувати дипломи і посади, посади і дипломи... он навіть Залужний не погидився і у "пенісуарному" внз отримав доктора філософії.
Лише хочуть зменшити видатки держави. Нічого хорошого для майбутнього України...
 
Реєстрація
24.11.19
Місто
Волинь
Між 25 і 35 дуже велика різниця як для дітей, так і для вчителя
Коли вчився в 5 класі, то було 34 в нас, мені було некомфортно. Потім було 28-29, також так собі. А коли стало 23-24 в старших класах, то ок, навіть дихалось легше якось :)

Але все йде до того, що будуть і по 35 сидіти. Напевно будуть спонукати до закінчення школи в 9 класі. А в США і Європі не можуть знайти вчителів, зарплати невисокі, учні тупішають (це не тільки тупість, а і розсіяність, неможливість сконцетруватися на чомусь і тп) занадто швидкими темпами через смартфони, працювати з ними також стало складніше
 
Останнє редагування:

rtl

Заблокирован
Реєстрація
04.04.13
Місто
Лиманское (одесская обл. )
Телефон
prestigio 5453 , benq-siemens e-71 , siemens mt50 , сяоми 4х
rtl, а ти колись проводив заняття в класі з 35 учнів? Між 25 і 35 дуже велика різниця як для дітей, так і для вчителя.
Post automatically merged:
А где я написал что 35 это хорошо ?
Я написал что 7-8 учеников ( хотя ща вспомнил знакомую у которой в классе было 3 человека ) это мало , 15-20 в самый раз , а чтоб было 15-20 нужно 3-4 школы собрать в одну.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
rtl, а ти колись проводив заняття в класі з 35 учнів? Між 25 і 35 дуже велика різниця як для дітей, так і для вчителя.
Post automatically merged:
А где я написал что 35 это хорошо ?
Я написал что 7-8 учеников ( хотя ща вспомнил знакомую у которой в классе было 3 человека ) это мало , 15-20 в самый раз , а чтоб было 15-20 нужно 3-4 школы собрать в одну.
З іншого боку, возити дітей за 30-40 км, щоби було в класі 20 дітей, також маразм.
 

rtl

Заблокирован
Реєстрація
04.04.13
Місто
Лиманское (одесская обл. )
Телефон
prestigio 5453 , benq-siemens e-71 , siemens mt50 , сяоми 4х
Між 25 і 35 дуже велика різниця як для дітей, так і для вчителя


Але все йде до того, що будуть і по 35 сидіти. Напевно будуть спонукати до закінчення школи в 9 класі.
Проснись, последние 15 лет так . В 9 классе 24 человека в 10 идут 5-6 .
Ну по селам так . В городе наверно иначе ибо с сел уходят не потому что школа не нравится а что б свалить поскорее в город.
 
  • Sad
Реакції: idea
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
stone, погоджуюсь з усім окрім зп.
Коли вчився в 5 класі, то було 34 в нас, мені було некомфортно.
Усе залежить від колективу. Я навпаки вчився у 5Є класі, і нас було теж десь 35 чи 39 вже не памʼятаю. Друга зміна. Коли були труди до закінчували о 20й. Ще потім півтори години їхав додому. Певно було так багато в нас дітей, бо була мода на українську, школа була українською - тоді звичайна, зараз - гімназія чи щось таке.
Був дуже класний колектив, "піонерський":) Класна керівниця викладала російську, то ми вчилися за підручниками 11 класу та за рік пройшли всю програму школи. За рік я непогано вивчив німецьку. Читали вірші, писали до Німеччини. Мали театральний гурток і провели десь 15 вистав за рік, класом. Дуже класний був рік і кількість учнів на стала на заваді. Я там був ледь хорошистом.

У 6 класі переїхав на Печерськ у "російську" школу. Там в класі було до 30 дітей, десь 28 чи 25, щось таке. А толку. З тими знаннями із попередньої школи я став майже не відмінником до кінця школи. Діти в класі, що українською, що німецькою читали по складах. Я перші уроки заходився сміхом від їхнього читання, а вони ображалися і мене не розуміли. Потім звик, але колектив все одно був паскудним. Так і промучився до кінця школи. Прогулював половину занять і все одно на пʼятірки школу закінчив.

Так що кількість дітей в класі не головне, а і система освіти, і кадри, і бажання вчити і вчитися. Комфорт так, важливий, але в ідеалі, а не в нашій системі де брак і грошей, і вчителів. А майбутнє взагалі за онлайном.
Post automatically merged:

rtl, а ти колись проводив заняття в класі з 35 учнів? Між 25 і 35 дуже велика різниця як для дітей, так і для вчителя.
Post automatically merged:
А где я написал что 35 это хорошо ?
Я написал что 7-8 учеников ( хотя ща вспомнил знакомую у которой в классе было 3 человека ) это мало , 15-20 в самый раз , а чтоб было 15-20 нужно 3-4 школы собрать в одну.
З іншого боку, возити дітей за 30-40 км, щоби було в класі 20 дітей, також маразм.
згоден, наш колапс із транспортом теж не сприяє, особливо у гірських місцевостях, де діти ходять пішки по 20км.
Правда, он у Польщі спеціально для цього будують "бурси" і "інтернати", щоб діти далеко не їздили, а додому лише на вихідні...
 
Останнє редагування:
Зверху