Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
www.lifecell.ua/uk/volte
— — —
Прес-реліз про запуск: VoLTE, 16 лютого 2022 р. | VoWiFi, 5 вересня 2022 р.

Підключити/перевірити можливість підключення можна на сайті lifecell — www.lifecell.ua/uk/volte

1686983083376.png

☝️ Робота послуги забезпечується з обмеженого переліку пристроїв абонентського обладнання (смартфони), які мають відповідне програмне забезпечення від виробника обладнання. На інших пристроях коректна робота послуги не гарантується.
 
Причина: спойлер
Останнє редагування модератором:
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
А що тут знати. За кордоном треба користуватись роумінгом. Користування мережею без роумінгу це вже приземлення трафіку. Звісно з інтеграцією та війною це помʼякшили, але так як lifecell запустив VoWiFi першим, то вирішили перестрахуватися.
Що вже всі забули, як інтер блокував SIP з іноземних ip адрес?
Але ж європейські оператори не обмежують роботу VoWiFi за кордоном, у мене більше року фінська сімка працює в українському WiFi і норм смс та звінки проходять
 
Реєстрація
26.08.15
Місто
Хмельницкий
Телефон
iPhone 15 Plus
А може хтось знає які домени/IP використовуються при VoWiFi? Бо дівчинка з підтримки завилса і не змогла допомогти)
Для чого мені це треба - в корпоративних wifi системах можна надати такому трафіку пріорітет, що значно підвищить якість зв'язку, але потрібно знати усі можливі домени та іп адреси. Для операторів з США таку інформацію можна нагуглити, а про лайф ні

https://www.blackwiredesigns.com/ruckus-101/ruckus-wifi-calling/ - якось так це працює у Ruckus Unleashed
 
Реєстрація
26.08.15
Місто
Хмельницкий
Телефон
iPhone 15 Plus
А може хтось знає які домени/IP використовуються при VoWiFi? Бо дівчинка з підтримки завилса і не змогла допомогти)
Для чого мені це треба - в корпоративних wifi системах можна надати такому трафіку пріорітет, що значно підвищить якість зв'язку, але потрібно знати усі можливі домени та іп адреси. Для операторів з США таку інформацію можна нагуглити, а про лайф ні

https://www.blackwiredesigns.com/ruckus-101/ruckus-wifi-calling/ - якось так це працює у Ruckus Unleashed
а, там виявляється є стандарт, дарма дівчинці мозги кліпав. Якщо хтось буде гуглити то для wifi calling lifecell на зараз це:
epdg.epc.mnc006.mcc255.pub.3gppnetwork.org. 181 IN A 212.58.175.228
epdg.epc.mnc006.mcc255.pub.3gppnetwork.org. 181 IN A 212.58.172.228

для буть якого оператора можна знайти знаючи MNC та MCC (https://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_network_codes_in_ITU_region_2xx_(Europe)#U)

і зробити резолв домену:
epdg.epc.mnc<MNC>.mcc<MCC>.pub.3gppnetwork.org

UPD: схоже, що працює на тестовому стенді, десь на днях спробую в реальній мережі
 

Вкладення

  • Screenshot_20240507_150728.png
    Screenshot_20240507_150728.png
    25.3 КБ · Перегляди: 61
Причина: додав скрін з рукуса
Останнє редагування:

artsel

Легальний 4G користувач
Реєстрація
20.08.13
Місто
Львів
Телефон
iPhone 15, Pixel 7
restful, далі що будеш робити з цією надзвичайно корисною інформацією?
 
Реєстрація
26.08.15
Місто
Хмельницкий
Телефон
iPhone 15 Plus
restful, далі що будеш робити з цією надзвичайно корисною інформацією?
Це дозволить надати пріоритет VoWIFI трафіку, іншими словами навіть в навантаженій Wi-Fi мережі в користувачів голос через VoWIFI не буде «тупити»
 
Реєстрація
02.05.19
Місто
Киев
Телефон
Samsung S24 Ultra
restful, далі що будеш робити з цією надзвичайно корисною інформацією?
Це дозволить надати пріоритет VoWIFI трафіку, іншими словами навіть в навантаженій Wi-Fi мережі в користувачів голос через VoWIFI не буде «тупити»
Ровно в Вашей сети. Если проблемы будут за Вашим провайдером- толку не будет, увы.
Хотя учитывая ширину кодека- то и внутри сети особо разницы не заметите, имхо)
 
Реєстрація
03.06.21
Місто
Ternopil
Телефон
Moto G60
На сайті бачу Мотороли появились. Минулорічні і старіше в прольоті, чи ще добавлять?
 
Реєстрація
26.08.15
Місто
Хмельницкий
Телефон
iPhone 15 Plus
alex6600, ну не існує якоїсь однієї технології, яка дозволить вирішити усі проблеми одразу. Якщо проблема буде десь в мережі lifecell то не допоможе нічого (але, з мого досвіду, я думаю, що вони не просто так 2 ip адреси прописали, імовірно це 2 незалежних дата-центри) Якщо проблема буде в мережі ISP - тут допоможе multi WAN + моніторинг, який контролює доступність критично важливих ендпоінтів через конкретний аплінк.
А по різниці- не знаю, поки VoWIFI не дуже активно використовується, ось в перший раз спробую цю фічу в Ruckus налаштувати на реальному обʼєкті, а там вже з часом назбирається статистика. В домашніх мережах думаю це не потрібно однозначно.
 
Реєстрація
02.05.19
Місто
Киев
Телефон
Samsung S24 Ultra
alex6600, ну не існує якоїсь однієї технології, яка дозволить вирішити усі проблеми одразу. Якщо проблема буде десь в мережі lifecell то не допоможе нічого (але, з мого досвіду, я думаю, що вони не просто так 2 ip адреси прописали, імовірно це 2 незалежних дата-центри) Якщо проблема буде в мережі ISP - тут допоможе multi WAN + моніторинг, який контролює доступність критично важливих ендпоінтів через конкретний аплінк.
А по різниці- не знаю, поки VoWIFI не дуже активно використовується, ось в перший раз спробую цю фічу в Ruckus налаштувати на реальному обʼєкті, а там вже з часом назбирається статистика. В домашніх мережах думаю це не потрібно однозначно.
Если городить мониторинги wan+переключение (при котором однозначно либо часть фреймов выпадет, либо звонок закончится) и приоритизацию прикручивать- то звонки по WiFi должны быть очень критически важны и voLTE по каким-то причинам не доступен.
В любом другом случае проще включить приоритет мобильной сети, и качество будет ровно такое же (ну конечно же если с 4ж покрытием ок)
PS. Все выше описанное имхо)
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Яка приорітезація, якщо VoWiFi-дзвінок йде у тунелі (OpenVPN, наприклад)?
 
Реєстрація
02.05.19
Місто
Киев
Телефон
Samsung S24 Ultra
Яка приорітезація, якщо VoWiFi-дзвінок йде у тунелі (OpenVPN, наприклад)?
Там IPsec.
Но как его «раскрасить» и приоритизировать внутри сети по вифи- сильно затрудняюсь представить)
Смотрю что soho роутеры позволяют это делать (выставлять приоритеты на протоколы). Но как это работает- не известно. Да и не факт что это на что-то реально повлияет. Кодеки то не мегабитные.
Да и изначальные вопросы зачем так заморачиваться- тоже не понятно.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
26.08.15
Місто
Хмельницкий
Телефон
iPhone 15 Plus
alex6600, ну не існує якоїсь однієї технології, яка дозволить вирішити усі проблеми одразу. Якщо проблема буде десь в мережі lifecell то не допоможе нічого (але, з мого досвіду, я думаю, що вони не просто так 2 ip адреси прописали, імовірно це 2 незалежних дата-центри) Якщо проблема буде в мережі ISP - тут допоможе multi WAN + моніторинг, який контролює доступність критично важливих ендпоінтів через конкретний аплінк.
А по різниці- не знаю, поки VoWIFI не дуже активно використовується, ось в перший раз спробую цю фічу в Ruckus налаштувати на реальному обʼєкті, а там вже з часом назбирається статистика. В домашніх мережах думаю це не потрібно однозначно.
Если городить мониторинги wan+переключение (при котором однозначно либо часть фреймов выпадет, либо звонок закончится) и приоритизацию прикручивать- то звонки по WiFi должны быть очень критически важны и voLTE по каким-то причинам не доступен.
В любом другом случае проще включить приоритет мобильной сети, и качество будет ровно такое же (ну конечно же если с 4ж покрытием ок)
PS. Все выше описанное имхо)
Так, при переключенні аплінку будуть рватися усі зʼєднання. Але як правило таке переключення відбувається раз в декілька місяців і це аварійна ситуація. Multi wan просто дозволяє уникнути довгострокового простою в роботі організації. Популярна вимога після блекаутів, дуже часто зараз ставлять 2 «наземних» канали + старлінки наприклад.
Конкретно по vowifi зараз особливо ніякого запиту немає, тому що і vowifi ще толком немає, для мене це поки просто рисерч на майбутнє. Може бути корисним під час блекаутів (я сподіваюсь lifecell забере ліміт в 10хв) або якщо в частині приміщень організації немає сигналу (підвали там наприклад). Ну і тоді, на доволі дорогому обладнані, можна буде отримати вищу якість в теорії. Конкретно в цього обладнання є багато інших переваг, але це вже поза рамками цієї теми)
 
Реєстрація
02.05.19
Місто
Киев
Телефон
Samsung S24 Ultra
alex6600, ну не існує якоїсь однієї технології, яка дозволить вирішити усі проблеми одразу. Якщо проблема буде десь в мережі lifecell то не допоможе нічого (але, з мого досвіду, я думаю, що вони не просто так 2 ip адреси прописали, імовірно це 2 незалежних дата-центри) Якщо проблема буде в мережі ISP - тут допоможе multi WAN + моніторинг, який контролює доступність критично важливих ендпоінтів через конкретний аплінк.
А по різниці- не знаю, поки VoWIFI не дуже активно використовується, ось в перший раз спробую цю фічу в Ruckus налаштувати на реальному обʼєкті, а там вже з часом назбирається статистика. В домашніх мережах думаю це не потрібно однозначно.
Если городить мониторинги wan+переключение (при котором однозначно либо часть фреймов выпадет, либо звонок закончится) и приоритизацию прикручивать- то звонки по WiFi должны быть очень критически важны и voLTE по каким-то причинам не доступен.
В любом другом случае проще включить приоритет мобильной сети, и качество будет ровно такое же (ну конечно же если с 4ж покрытием ок)
PS. Все выше описанное имхо)
Так, при переключенні аплінку будуть рватися усі зʼєднання. Але як правило таке переключення відбувається раз в декілька місяців і це аварійна ситуація. Multi wan просто дозволяє уникнути довгострокового простою в роботі організації. Популярна вимога після блекаутів, дуже часто зараз ставлять 2 «наземних» канали + старлінки наприклад.
Конкретно по vowifi зараз особливо ніякого запиту немає, тому що і vowifi ще толком немає, для мене це поки просто рисерч на майбутнє. Може бути корисним під час блекаутів (я сподіваюсь lifecell забере ліміт в 10хв) або якщо в частині приміщень організації немає сигналу (підвали там наприклад). Ну і тоді, на доволі дорогому обладнані, можна буде отримати вищу якість в теорії. Конкретно в цього обладнання є багато інших переваг, але це вже поза рамками цієї теми)
Полностью согласен на счет описанной Вами схемы применения. По сути вижу большую пользу технологии во время блэкаутов (если бы не те 10 минут…). И не однократно сталкивался с людьми, которые работают в полуподвальных помещениях, где с 4ж не все хорошо. А с voWiFi связь идеальная, т.к. инет есть.

PS. А на данный момент у себя поставил пока приоритет мобильной сети из-за 2х моментов-
1- не всегда нормально проходит т.н. хендовер (когда перескакивает с 4ж на WiFi, и наоборот). Звонок иногда обрывается. Может только у меня проблема. Но не с одним телефоном пробовал- результат одинаковый.
2- почти по той же причине во время прохождения по территории многих тц, возле публичных точек доступа, и т.д., и разговаривая по телефону , происходит подключение\отключение к известным wifi сетям. И по понятным причинам звонок либо прерывается, либо выпадает куча фреймов.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
04.07.16
Місто
Мариуполь, Луцк
Телефон
Samsung S21FE
1- не всегда нормально проходит т.н. хендовер (когда перескакивает с 4ж на WiFi, и наоборот). Звонок иногда обрывается. Может только у меня проблема. Но не с одним телефоном пробовал- результат одинаковый.
Просто для інформації. Я при такому хендовері поки що обривів не спостерігав, тільки затримку в передачі розмови, але вона суттєва, по відчуттям 1-2 секунди. І згоден, це дуже незручно.
 
Реєстрація
26.08.15
Місто
Хмельницкий
Телефон
iPhone 15 Plus
1- не всегда нормально проходит т.н. хендовер (когда перескакивает с 4ж на WiFi, и наоборот). Звонок иногда обрывается. Может только у меня проблема. Но не с одним телефоном пробовал- результат одинаковый.
Протестив це з Ruckus (з налаштованим wifi calling) + iphone - з wifi на lte перехід відбувається м'яко, на розмову взагалі ніяк не впливає, а при переході lte на wifi сохоже, що сам телефон не активує VoWIFI поки я не закінчу розмову (ну чи сама точка доступу не дає активувати, точно не скажу)
 
Реєстрація
02.05.19
Місто
Киев
Телефон
Samsung S24 Ultra
1- не всегда нормально проходит т.н. хендовер (когда перескакивает с 4ж на WiFi, и наоборот). Звонок иногда обрывается. Может только у меня проблема. Но не с одним телефоном пробовал- результат одинаковый.
Протестив це з Ruckus (з налаштованим wifi calling) + iphone - з wifi на lte перехід відбувається м'яко, на розмову взагалі ніяк не впливає, а при переході lte на wifi сохоже, що сам телефон не активує VoWIFI поки я не закінчу розмову (ну чи сама точка доступу не дає активувати, точно не скажу)
Спасибо за фидбек. Попробую поставить приоритет WiFi. Может уже что-то поменялось за последнее время в лучшую сторону )
 
Реєстрація
26.08.15
Місто
Хмельницкий
Телефон
iPhone 15 Plus
1- не всегда нормально проходит т.н. хендовер (когда перескакивает с 4ж на WiFi, и наоборот). Звонок иногда обрывается. Может только у меня проблема. Но не с одним телефоном пробовал- результат одинаковый.
Протестив це з Ruckus (з налаштованим wifi calling) + iphone - з wifi на lte перехід відбувається м'яко, на розмову взагалі ніяк не впливає, а при переході lte на wifi сохоже, що сам телефон не активує VoWIFI поки я не закінчу розмову (ну чи сама точка доступу не дає активувати, точно не скажу)
Спасибо за фидбек. Попробую поставить приоритет WiFi. Может уже что-то поменялось за последнее время в лучшую сторону )
Ну я чесно не знаю, чи це оператор щось підкрутив, чи справа в wifi обладнані, взагалі в них там в документації є щось про мʼякий хендовер, якось спробую протестити на інших точках доступу ще на днях.
 
Реєстрація
02.08.14
Місто
Чоп-Ужгород
Телефон
Iphone 13 pro
у дружини мото ж32,при запиті на сайті говорить що послуга підключена, але телефон не підтримує....обидва перемикача є і включені
 
Зверху