У меня загранпаспорт


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    456

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Із 1 січня 2015 року видаються тільки біометричні закордонні паспорти. Видані до цієї дати паспорти чинні до закінчення терміну їх дії.

Строк дії документу:
  • громадянам України, які не досягли 16 років, оформляються на строк до 5 років;
  • іншим громадянам України — до 10 років.
Опис біометричного документу​
1659ea8a35c7c3fbe9b92ba100504fda.jpg

Сервіси:
ReadID Me — програма для зчитування інформації на закордонному паспорту (для платформи Android).
 
Причина: оптимізація вигляду шапки
Останнє редагування модератором:
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Ситуація із війною вже є підставою для біженства, ситуація із паспортами просто її доповнює. Знаю як мінімум одну, не не найприємнішу, пару яка одразу на біженство подалася ще на початку війни і успішно його отримала і катається по ЄС незважаючи на формальну заборону виїжджати з Німеччини.
офіційно - ні, але деякі країни робили винятки на початку широкомасштабного вторгнення щодо громадян України. Думаю, що вже не роблять.
По-перше, про біженство треба клопотати в країні перетину шенгенського кордону, інакше туди тебе мають повернути (за деякими винятками). https://help.unhcr.org/poland/uk/accessing-international-protection/
По-друге, обовʼязковою умовою є, як я вже згадував раніше:
  • Має побоювання, що зазнає переслідувань в країні походження через расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи або політичні переконання або, що у разі повернення, опиниться під серйозною загрозою смертної кари та страти, катувань, нелюдського поводження або серйозної загрози життю через повсюдні прояви насильства чи збройний конфлікт.
це дуже складно довести у випадку України та українських громадян.
Але, щось мені підказує, що із закінчення терміну дії паспортів кількість заяв на Asylum стрімко зросте і принаймні Західна Європа буде їх повільно вдовольняти нікого не виганяючи, крім окремих неадекватів.
По-перше, більшість паспорти все ж зробила (за 10 років можна багато чого). По-друге, Європі легше визнати "продовжений" паспорт аніж отримувати сотні тисяч заяв про притулок і розглядати їх роками. По-третє, більшість отримувачів тимчасового захисту з часом отримають, або вже отримали картки тимчасового проживання, які теж можна вважати посвідченнями особи в тих країнах. Паспорт буде потрібен лиш під час подорожей за кордон літаком та в банку, і то не завжди.
Але він вимагає найчастіше як раз запиту на "біженство", або іншого "гуманітарного захисту" і "неможливості отримати закордонний паспорт у власній країні".
теж мені тревел-документ :) При подачі на біженство в тебе вилучають закордонні паспорти і видають тимчасове посвідчення особи (це єдиний формат документу, видається за женевською конвенцією), в якому вказано що ти знаходишся в процедурі отримання прихистку. Він не дає жодних прав, окрім того, що тебе не можуть видворити до рішення про прихисток. А ось коли ти отримав прихисток, то так вже можеш оформляти в країні прихистку документи, посвідчення особи і решта доків. Але до рішення, приміром в Польщі, ти пів року маєш жити в центрі для біженців і не маєш права на роботу. А рішення видадуть в найкращому разі за рік.
 
Реєстрація
18.10.09
Місто
county Surrey
Маю підозру що можна ще буде податись на повноцінне біженство а не тимчасовий захист
У Норвегії можна буде, якщо три роки проживеш за так званим колективним захистом (аналогом тимчасового в ЄС), який дається на рік, але автоматично продовжується на рік, якщо ситуація в Україні не зміниться. У UK такого немає. Хто проживе 3 роки по Н4U отримають її продовження на 18 місяців.
Знаю як мінімум одну, не не найприємнішу, пару яка одразу на біженство подалася ще на початку війни і успішно його отримала
Дуже цікаво. У якій саме країні вони здобули біженство? Я в Норвегії познайомився з людиною з України, яка попросила у них біженство від початку війни і досі не може його отримати. Живе на допомогу, яка менша, ніж по колективному захисту, але й на роботу влаштуватися не має права.
 
  • Like
Реакції: idea
Реєстрація
11.09.20
Місто
Ukraine, Odessa
Але він вимагає найчастіше як раз запиту на "біженство", або іншого "гуманітарного захисту" і "неможливості отримати закордонний паспорт у власній країні".
Ось для прикладу як отримати німецький документ:
Ніякої згадки про біженство. Тільки докази неможливості отримати паспорт країни громадянства (або офіційна відмова консульства, або детальне обгрунтування).
 
Реєстрація
21.02.15
Місто
Киев
Телефон
Samsung Galaxy XCover 5
По-друге, обовʼязковою умовою є, як я вже згадував раніше:
  • Має побоювання, що зазнає переслідувань в країні походження через расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи або політичні переконання або, що у разі повернення, опиниться під серйозною загрозою смертної кари та страти, катувань, нелюдського поводження або серйозної загрози життю через повсюдні прояви насильства чи збройний конфлікт.
це дуже складно довести у випадку України та українських громадян.
Гадаю, що ті, хто в разі повернення в Україну підпадає під мобілізацію, зможуть за кордоном довести "серйозну загрозу життю через збройний конфлікт". (Це просто "технічна" констатація, я нікого не відмовляю й не умовляю ані залишатися за кордоном, ані повертатися в Україну, а сам я добровільно в ЗСУ з весни 2022 року.)
 
Реєстрація
21.02.15
Місто
Киев
Телефон
Samsung Galaxy XCover 5
серйозну загрозу життю через збройний конфлікт"
за які переконання є та "загроза"?
До чого в контексті цього нашого обговорення переконання? Там є _дві_ _різні_ групи підстав. Спеціально для Вас процитую ще раз, розділивши їх візуально і прокоментувавши.
"Має побоювання, що
зазнає переслідувань в країні походження через расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи або політичні переконання..." (незалежно від наявності чи відсутності збройного конфлікту!)
"...або,
що у разі повернення, опиниться під серйозною загрозою смертної кари та страти, катувань, нелюдського поводження або серйозної загрози життю через повсюдні прояви насильства чи збройний конфлікт" (незалежно від переконань!).
Так зрозуміліше?
 

Перемедон

Тиха украинская ночь,но..
Реєстрація
12.06.17
Місто
Південь України.
Телефон
iP 13, Px 6, Sg S23
я Вас зрозумів. Але те що ви перелічили, має бути доведено. Щодо чоловіків: якщо ти громадянин України чоловічої статі - стаття 65 КУ регулює обов'язок і подати його, як причину отримання прихистку закордоном... це вже якийсь "новояз" в міжнародному праві.
 
Реєстрація
18.05.09
Місто
Hranice
я Вас зрозумів. Але те що ви перелічили, має бути доведено. Щодо чоловіків: якщо ти громадянин України чоловічої статі - стаття 65 КУ регулює обов'язок і подати його, як причину отримання прихистку закордоном... це вже якийсь "новояз" в міжнародному праві.
Україна відійшла від зобов’язань дотримання деяких прав людини. Це також допомагає у доведенні свого становища.
 

Перемедон

Тиха украинская ночь,но..
Реєстрація
12.06.17
Місто
Південь України.
Телефон
iP 13, Px 6, Sg S23
lite, карти в руки! Але ж є одне «але»: машина, квартира та інша нерухомість з бізнесами «тримає» від вчинку, ні? ;) Біда у нації з цими хитрунами.
 
Реєстрація
21.02.15
Місто
Киев
Телефон
Samsung Galaxy XCover 5
Щодо чоловіків: якщо ти громадянин України чоловічої статі - стаття 65 КУ регулює обов'язок і подати його, як причину отримання прихистку закордоном... це вже якийсь "новояз" в міжнародному праві.
Перепрошую, якщо я написав занадто коротко. Спробую пояснити.
Ясна річ, що військовий обов'язок згідно зі ст. 65 Конституції України жодна нормальна держава за причину для надання прихистку не вважатиме. Але крім військового обов'язку як такого, сформульованого у Конституції України в загальному вигляді, є закони, підзаконні нормативно-правові акти й практика правозастосування. І відомо, що, на жаль, навіть ті НПА іноді викликають великі питання (потенційно аж до їхньої конституційності), а вже практика то точно буває така, що ще дасть підстави для судових позовів, і якісь із них, гадаю, колись дійдуть і до ЄСПЛ.
І от уявіть собі: до відповідних органів влади якоїсь держави звертається громадянин України, який має серйозні захворювання, а можливо й офіційно встановлену групу інвалідності, й показує добірку новин, як когось незаконно схопили на вулиці представники ТЦК, за 10 хвилин формально провели через усі етапи медкомісії, відправили до частини, а там, не пройшовши нормальної базової загальновійськової підготовки (а я можу відповідально сказати, що, незважаючи на заяви командування різних рівнів та інших людей у ЗМІ, БЗВП далеко не завжди й не всюди проводиться на належному рівні), людина поїхала за наказом на фронт і загинула. Як Ви вважаєте, хіба немає досить високої ймовірності, що ті органи влади відповідної держави (особливо якщо це держава з дуже великою увагою до законності й прав людини, як-от, наприклад, Норвегія) візьмуть до уваги подібну аргументацію як достатню для надання притулку такій людині?
Підкреслю: я не захищаю ухилянтів. Але страшно те, що бездарні й іноді беззаконні дії нашої влади, деяких представників ТЦК тощо (іноді підтримувані й деякими військовими, і значною частиною населення) призводять до того, що замість правильної мобілізації виникають великі ризики її зриву, ще й великих репутаційних та фінансових втрат для України. І я це кажу у тому числі й як військовослужбовець, як доброволець 2014 року й 2022 року, учасник бойових дій і т. д.
 

Перемедон

Тиха украинская ночь,но..
Реєстрація
12.06.17
Місто
Південь України.
Телефон
iP 13, Px 6, Sg S23
lite, карти в руки! Але ж є одне «але»: машина, квартира та інша нерухомість «тримає» від вчинку, ні? ;)
Не зовсім зрозумів якого саме вчинку і чому власне має тримати?
Ну звісно - вчинок затребувати статус «біженця» за утиском прав і свобод, як громадянина України.
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Зачем беженство? Знакомая в Германии поменяла свой параграф защиты на рабочую визу. Сказала, что уже документы до 2027-го получила. И, чисто теоретически, за это время сможет наработать стаж для получения гражданства (уровень C1 по языку уже есть, экзамен по знанию законов/географии/истории уже сдала, его при прохождении уровня B1 сдают, кто на интеграционные курсы ходит).

Кто мешает "ухилянтам" пойти работать?

Думаю, что для работающих просто признают просроченные паспорта действующими.
 

Перемедон

Тиха украинская ночь,но..
Реєстрація
12.06.17
Місто
Південь України.
Телефон
iP 13, Px 6, Sg S23
Я уявляю собі, коли сідари на осені 22 року підходили до південних околиць Бахмута, біля озера. Чудово памʼятаю ! Так ось КП був розміщений в заможному домі, власник якого навіть документи свої лишив - оце я розумію екзистенційне розуміння миті. Не розумію, як людина з вадами здоровʼю не може довести, що у нього є ця вада і при цьому кричить про утиски прав, яких і не знає, і має намір вийти з громадянства тільки після того, як перепише всю нерухомість й ще бачить можливість для торгів. Це вирок нашим співмешканцям країни, яких чорт забирай більшість, які не розуміють як поводиться справжній громадянин.
 
Причина: Уточнив/виправив
Останнє редагування:

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Кому? ВВК?

Есть пример, чудак в 2022-м выезжал, 44 года (сейчас, соответственно, 46). Признан негодным, получил отсрочку с правом выезда, выехал. Через три недели после выезда - инсульт. Оклемался после него, но в стране пребывания признан негодным для работы. А сейчас паспорт получить не может. Как думаете, вернётся, получит право выезда или как?
 
Реєстрація
10.08.09
Місто
Киев
а кто делал на днях в Украине 2-й загран паспорт, есть требования билета или нюансы?
 
Останнє редагування:
Зверху