Мова й суспільство

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Півроку в Україні + бажання навчитися розмовляти українською =чудова вимова для вихідця з Казахстану
Тут вже виникає питання, чи здатні ми за ті самі півроку у середовищі опанувати казахську чи, наприклад, споріднену кримськотатарську.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Півроку в Україні + бажання навчитися розмовляти українською =чудова вимова для вихідця з Казахстану
Тут вже виникає питання, чи здатні ми за ті самі півроку у середовищі опанувати казахську чи, наприклад, споріднену кримськотатарську.
Некоректне порівняння. Чувак до того однозначно знав російську.

Тоді варто порівнювати з болгарською, білоруською.
 

Гудзак

Хатуль мелумад - тварина типу кіт, що йде ланцюгом
Реєстрація
29.01.14
Місто
Першотравенськ (Січеславщина)
Телефон
Moto G9+; Moto G5+

Гудзак

Хатуль мелумад - тварина типу кіт, що йде ланцюгом
Реєстрація
29.01.14
Місто
Першотравенськ (Січеславщина)
Телефон
Moto G9+; Moto G5+
Трошки докладніше про ту тварюку. Дякувати Богові та ЗСУ, вже є й реакція:

 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Подробности немного меняют дело. Началось с замечания по поводу общения на русском, а военный вообще в данном общении не участвовал?
 
Реєстрація
15.10.19
Місто
Жовті Води
Трошки докладніше про ту тварюку. Дякувати Богові та ЗСУ, вже є й реакція:

Та, вже пиво разом пьют і сканують Слава Україні.
 

portable

Заблокирован
Реєстрація
30.12.14
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi A2 Iphone 13 pro
Подробности немного меняют дело. Началось с замечания по поводу общения на русском, а военный вообще в данном общении не участвовал?
Привыкайте, скоро это станет нормой
 

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro
Захисники можуть говорити тою мовою, якою їм зручно.

Проте це не відміняє, що мова спілкування може бути використана в якості маркера свій-чужий
Post automatically merged:

Подробности немного меняют дело. Началось с замечания по поводу общения на русском, а военный вообще в данном общении не участвовал?
Навіть якщо і дійсно було таке зауваження, яка була реакція людини на таке зауваження? Чи була така реакція коректною?
 
Останнє редагування:

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Я думал, что могут говорить все граждане Украины. Иначе мы делим граждан на сорта - этим всегда можно, этим иногда можно, этим пока можно, а вот этим уже нельзя. Какое дело постороннего до чужих разговоров?

Навіть якщо і дійсно було таке зауваження, яка була реакція людини на таке зауваження? Чи була така реакція коректною?

А в описании конфликта именно об этом написано. Военный провоцировал, а результат провокации заснял на видео. Это примерно как в школе "Вовка, ты дурак, Вовка, ты дурак, Вовка, ты дурак. Ой! Марь Ивановна, меня Марченко ударил!"

Но меня столько не волнует, кто прав, а кто нет. Изначально был на стороне военного. Но когда появились подробности - мне не понравилось. Причем даже не военный, а реакция прессы. Мое мнение - ненормально провоцировать людей, ненормально указывать, на каком языке разговаривать. И срываться на провокации тоже ненормально. Но как-то не вяжется отдых с необходимостью кому-то что-то доказывать, оправдываться или прочее.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Но как-то не вяжется отдых с необходимостью кому-то что-то доказывать, оправдываться или прочее.
ПТСР. Але наші лікарі чомусь вважають: "хуйня, само пройде, забудеться". Ніхто навіть не замислюється, яка це проблема. Навіть не в майбутньому, а вже позавчора!
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Мое мнение - ненормально провоцировать людей, ненормально указывать, на каком языке разговаривать. И срываться на провокации тоже ненормально.
А є десь повне відео подій, з початку? Якщо розмовляли з персоналом готеля російською - це одне, якщо тільки між собою - вже інше. І як саме розмовляли. По зовнішньому вигляду того бичка і його тьолки з нереально надутими губами, можна припустити, що не тільки мова, а ще й тон розмови міг зачепити. Зазвичай, такому "контингенту" всі навкруги винні і поведінка відповідна. Але, то тільки припущення, може, він Франка напам'ять цитує, а в багажі завжди возить затертий то дир підручник з квантової фізики?
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa

Вот, я о том же. Враги - они там, за поребриком. А тут, даже если тебе не нравится язык, это свои.
Якщо розмовляли з персоналом готеля - це одне, якщо між собою - вже інше.
Одинаково - потому что если персонал отеля понимает, то почему клиент должен переходить на другой язык? Более того, в законе говорится и о том, что персонал тоже может говорить не на украинском, если это приемлемо для обеих сторон.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
очему клиент должен переходить на другой язык?
Тому що, спробуй в США чи навіть в Німеччині, Італії так поговорити? Звісно, не в отелях рівня "інтерконтиненталь", а простіше? Особисто я принципово при спілкуванні в сфері торгівлі, обслуговування, завжди використовую державну.
 

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro
2 Kritik,
- Суспільна мораль змінюється з часом і це нормально. Раніше можна було отримати зауваження чи насмішку за розмову українською мовою, тепер - навпаки.
- Вибач, але я вважаю, що більшою проблемою, є не подібні зауваження на спілкування російською у +- україномовних регіонах, а овер негативна реакція на це. Бо це черговий російський наратив направлений на розкол суспільства (згадаємо постановочне відео де дівчина-мусульманка обганяла авто начебто українських військових). Можна на це закрити очі і не робити з цього проблему, а можна - розкручувати зраду та бачити у цьому утискання прав російськомовних.
 
Останнє редагування:

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Тому що, спробуй в США чи навіть в Німеччині, Італії так поговорити? Звісно, не в отелях рівня "інтерконтиненталь", а простіше? Особисто я принципово при спілкуванні в сфері торгівлі, обслуговування, завжди використовую державну.

В любом месте, где бывал, старались говорить с клиентом на удобном тому языке. В Германии, в частности, найти говорящих на русском в сфере обслуживания - вообще не вопрос. Кстати, электронное меню в общественном транспорте/фотолабе содержит русский, сейчас украинский добавляют кое-где.

А в США есть некоторые моменты по поводу испанского языка, можно в вики ознакомиться. В частности, друг, у которого green card, показывал, мне (не знаю, как правильно назвать, сопроводительные документы, что ли) так в них половина текста на испанском)

Но это к вопросу о клиентоориентированности.

У нас вопросы выживания нации, как объясняют. Но есть такое выражение "вместе с водой выплеснули ребенка". Вот и сейчас, есть большой риск во время борьбы с русским потерять смысл этой самой борьбы. Получим украинский, но это будет украинский с имперским привкусом "запрещам-с".

Можна на це закрити очі і не робити з цього проблему
И получить другую проблему - действительное притеснение. Разъяснительной работы, что нельзя притеснять русскоязычных - ноль.
 

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro
И получить другую проблему - действительное притеснение. Разъяснительной работы, что нельзя притеснять русскоязычных - ноль.
О, стільки років лякають цією проблемою, а ж не віриться, що коли-небудь це таки стане значною проблемою. Тим паче у великих містах, що є космополітичними, чи у російськомовних регіонах, які такими певно і лишатимуться.
 

KML

Deutscher Ukrainer
Реєстрація
21.01.13
Місто
Berlin
Телефон
Google Pixel 8
очему клиент должен переходить на другой язык?
Тому що, спробуй в США чи навіть в Німеччині, Італії так поговорити? Звісно, не в отелях рівня "інтерконтиненталь", а простіше? Особисто я принципово при спілкуванні в сфері торгівлі, обслуговування, завжди використовую державну.
такс, моя тема :)
"так поговорити" - це як?
можу розповісти за Берлін. коли я приїхав, німецької не знав взагалі, навіть на елементарному рівні. тому єдиною можливою мовою комунікації була англійська.
в сфері обслуговування дуже часто персонал, який просто не знає англійської, причому зазвичай це турки. щодо етнічних німців, то 50 на 50. хтось знає і добре, а хтось чомусь не знає.
але загалом, звернутися в магазині чи іншому місці англійською - шанси високі, що діалог буде успішним.
навіть медичні страховки вже мають англійську мову спілкування.
щоправда, це не стосується кол-центрів інтернет-провайдерів, де частіше всього працюють виключно німецькомовні.
держустанови - окрема тема. чиновники зобовʼязані по закону спілкуватися саме німецькою. тому вони принципово не переходять на англійську.

тепер про зворотну ситуацію. коли до мене зверталися першими саме англійською. випадок туристичних місць і музеїв не розглядаємо. в нетуристичних місцях це періодично (але рідко) стається в ресторанній сфері. як не дивно, так справді буває, що беруть в штат людину, яка говорить лише англійською і відповідно я з німецької переходжу на англійську. саме сьогодні до мене звернулися англійською в МакДональдсі. а раніше, кілька місяців тому, мене обслуговувала англійською офіціантка в японському ресторані (причому я спробував знову заговорити з нею німецькою, але вона продовжила говорити англійською).

чому, власне, так не віриться, що в Німеччині можуть говорити англійською? звідки цей стереотип?

P.S. додам про російську. російською розмовляють лише вихідці з країн СНД, німці її практично всі забули, хоча свого часу і вчили у школі. ситуацію, коли хтось звертався російською і не знав ані англійської, ані німецької, за час перебування в Німеччині бачив лише один раз. в "Російському Домі" охоронник звернувся до німця російською, той, звичайно не знав російської, а охоронець не знав ніякої іншої, почухав потилицю і каже "что, нє панімаєш по русскі, да?"
 
Зверху